su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
Konya Terapist
5 Eki

Konya Terapist

Psikolog ruh bilimci olarak tanımlanmaktadır ruh bilimi ise insan ve hayvan davranışlarını incelemektedir. İnsan ve hayvan davranışlarını inceleyen bu bilim dalında görevli kişilere psikolog denilmektedir. Ayrıca artık terapistlerde, alanına göre eğitimler alarak insanları sorunlarını çözmektelerdir. Kısacası terapistler normal sayılmayan anormal davranışların, çiftler arasında ki anlaşmassızlıklarını fark eden ve düzeltmeye çalışan kişi olduğu söylenebilir. Terapistler görevleri gereği ailelerin, çocukların, çiftlerin yaşadığı problemleri çözmek ve ilgi alanına giren konularda bilimsel araştırmalar üzerine almış oldukları eğitimlere göre aileleri yönlendirmektedirler.

Konya Aile Danışmanlığı

Terapistlerin ne iş yaptığını gelince farklı görevler aldıkları söylenebilir. Daha çok anlaşamayan çiftlerin boşanmak istemesi durumunda mahkemeler öncelikle terapistlere yönlendirmektedir. Konya’da terapi danışma merkezlerinde özel terapiler ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Terapi hastası olarak tanımlanan kişilere çeşitli testler ve kişilik testi de uygulayabilir, eğer kişinin hastalığı terapi gerektiriyor ise bu tür hastalığa terapi yaparlar. Terapileri bireysel veya grup terapileri şeklinde yapmaktadırlar. Evlilik terapisi, aile terapisi, grup terapisi, bireysel terapi, kişilik ve zeka testi uygulama, çocuklar için oyun terapileri, gelişim testleri uygulayıp gelişim değerlendirmesi de yapılmaktadır.

Terapistler İle Sorunlarınızı Aşın

Sosyal hizmet alanında terapistler çalışmaktadır. Buralarda da sosyal ve muhtaç olan çocukları ve aileleri danışmanlık hizmetine tabi tutarlar, ayrıca cezaevlerinde, emniyet müdürlüklerinde, sosyal hizmetlere bağlı danışma merkezlerinde, adliyelere, denetimli serbestlik birimlerinde, aile ve çocuk mahkemelerinde görev alan terapistler ile sorunlar hızla çözümlenmektedir. Buralarda sorunlu kişiler terapi alarak, sorunlarını aşmaya çalışmaktadırlar. Terapistler daha çok danışmanlık yani rehberlik yaparlar. Halk arasında psikolog ile psikiyatri olarak da bilinirler ancak, tam olarak terapistlerdir.

Aile, çift, cinsellik ve oyun terapileri ile ayrıca küçük çocukların bir çok sorunlarını da aşmalarını sağlamaktadırlar. Terapiye gitmek insanlar tarafından hoş karşılanmıyor gibi, algılansa da devlet tarafından dahi yönlendirmektedir.

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Konya Aile Danışmanı ve Pedagog Mevla Karakaş © Tüm Hakları Saklıdır.

Yazılım & Seo : Kadir ÇİNİ