su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
Konya Pedagog Aile Danışmanlık Merkezi
17 Eyl

Konya Pedagog Aile Danışmanlık Merkezi

 • By: MEVLA KARAKAŞ
 • Oyun Terapisi
 • Konya Pedagog Aile Danışmanlık Merkezi için yorumlar kapalı

İyi Bir Gelecek İçin Konya Aile Danışmanı ve Pedagog Mevla Karakaş Desteği

İyi bir aile sahibi olduğunuzda, tabii ki mutluluğunuzu çocuklar ve çocuklarınız ile perçinlemiş olacaksınız. Çocuklu bir aile sadece kendisi için değil, kökleri için de büyük bir adım atmış ve öte yandan çocukları ile birlikte büyüyen ve daha fazla kök salan bir yapıya kavuşmuştur. Ailenizin bireyi olan çocuklarınız ile aranızda ki bağları güçlü tutmanız, onun iyi bir geleceğe sahip olmasını da sağlayacaktır. Doğru yetiştirme tarzına sahip olan ebeveynlerin de bir çok zaman karşısına sorunlar çıkabilir. Bu noktada birçok aile daha iyi ve daha huzurlu çocuklar yetişme konusunda Konya Pedagog Mevla Karakaş sayesinde, gerekli desteği alarak sorunları çözmeyi başlamaktadır.

Çocuklarda Oyun Terapisi 

İnsanlar çocukluk çağlarında ve özellikle ergenlik çağlarında birçok sorun ile karşılaşabilir ve bunları nasıl aşacağını da çözemeyebilir. Bu durum sadece yaşadığımız dönemi değil, geleceğini de tehlikeye sokacak ve ruh sağlıklarını da bozacaktır. Kimi zaman kalıtımsal sorunları da beraberinde getirmesinden dolayı, aile bireylerinin yaklaşımları tüm bu süreçlerde oldukça önemlidir. Bu nedenle bu tür sorunlarda çocukluk çağı problemlerini çözmek için oyun terapisi desteği alınması gerekir.

Oyun Terapisinin Faydaları Nelerdir ?

 • Çekingenlik,
 • Davranış bozukluğu,
 • Gece korkuları,
 • İnatlaşma,
 • Konuşma bozukluğu,
 • Öfke sendromları,
 • Öğrenme güçlüğü,
 • Utangaçlık,
 • Yaygın gelişimsel bozukluklar,
 • Okul başarısızlığı,

Ve daha bir çok farklı sorunları da oyun terapisti sayesinde aşabileceksiniz.

Konya Oyun Terapisti Mevla Karakaş

Çocukların yetişme döneminde ev hayatında ve okul hayatında daha verimli olmaları ve bulunduğu ortama daha hızlı adapte olmaları, alacakları terapi ile mümkün olacaktır. Ailelerin de bu süreçte çocuklarını daha iyi tanımaları da kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle oyun terapisi bir çok çocuk için geçerli olmasından dolayı, sizinde mutlaka çocuğunuz ile aranızda problemler varsa, bu sorunları aşmanız gerekmektedir. Bunu da en kolay şekilde oyun oynayarak aşmalarını sağlayacaksınız. Mevla Karakaş, bu terapileri en iyi şekilde sağlaması nedeni ile kolaylıkla çocuklarınızın da öğrenmelerini ve sizinde onları anlamanızı sağlayabileceksiniz.

Oyun Terapisi İle Çocuklar Kendini İfade Ediyor

1940’lardan, 1990’lara kadar çocukların gelişimi üzerine yapılan araştırmalar neticesinde, çocukların oyun oynayarak kendilerini daha iyi ifade ettikleri belirlenmiştir. 1990’larda ise öncelikle Amerika’da ve sonrasında Avrupa’nın bir çok ülkesinde oyun terapistleri eğitimleri verilmiş ve sonrasında çocukların bu terapileri almaları sağlanmıştır. Ülkemizde de 2010 yılı sonrasında, Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından yoğun bir çalışma neticesinde uygulanmaya başlanmış durumda.

, , , ,

Konya Aile Danışmanı ve Pedagog Mevla Karakaş © Tüm Hakları Saklıdır.

Yazılım & Seo : Kadir ÇİNİ