su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
Konya Oyun Terapisti
17 Eyl

Konya Oyun Terapisti

  • By: MEVLA KARAKAŞ
  • Oyun Terapisi
  • Konya Oyun Terapisti için yorumlar kapalı

Çocukların kendilerini ifade etmekte zorlandığı zamanlar olacaktır. Bu her çocukta olmayacağı gibi, olan çocuklar için ise özel terapiler gerekmektedir. Ülkemizde henüz yeni yeni uygulanmaya başlanmış olsa da, aslında Avrupa’da ve Amerika’da uzun yıllardır, uyum sorunu yaşayan ve öğrenme zorluğu olan çocuklarda uygulanmaktadır.

Şunu belirtelim ki, bunlar normal durumlardır. Anormal olan çocuklarının bu durumunu bilip, müdahalede bulunmayan ailelerdir.

Oyun Terapisi İle Çocuklarınızı Anlayın

Çevresine uyum sağlayamayan ve uyum sorunu yaşayan çocukların, kendilerini ifade etmelerinin en kolay yolu oyun oynamaktır. Oynadıkları oyunlar ile kendilerini anlatmalarını öğretmek, onların gelişimine en büyük katkıyı sağlayacaktır.

Oyun Terapisi Eğitim Şart

Eğer ki bir çocuk ebeveynleri ile iletişi sorunu yaşıyor ise bu problem oyun terapisi olarak ifade edilen program ile aşılabilmektedir. Oyun terapisi 9 aylıktan itibaren 11 yaşına kadar olan çocuklara uygulanabilecek bir programdır. Oyun terapisti genel anlamda çocuk psikiyatrisi alanında uzmanlık almıştır ve ayrıca çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olmasından dolayı, çocukların alacakları kararları etkilemeden, onların kendilerini doğru şekilde ifade etmelerini sağlamaktadır.

Oyun Terapi Etkinlikleri

Yapılacak olan terapiler neticesinde, çocuklar kendilerini daha iyi ifade etmeye başlayacak ve böylelikle arada ki uyuşmazsızlıklar da yavaş yavaş ortadan kaybolacaktır. Çünkü her şeyden önce ebeveynler de artık çocuklarını daha iyi tanımaya başlayacaktır. Dünya genelinde oldukça yaygın olan bu terapi, çocuklar üzerinde büyük etkisi olduğu gibi, bir çok çocuğun çevreye daha hızlı adapte olmasını da sağlamaktadır.

Çocuklarınız Oyun Terapisi İle Güvende

Çocuğunuzu sevmeniz veya onları korumanız iyi bir ebeveyn olmak için yeterli değildir. Doğru olan onları yaşama da hazırlamaktır. Sonuçta ilerleyen yaşında, çevre ile uyumu iyi olduğunda, hem topluma uygun bir birey ve hemde kendine iyilik yapan bir insan olacaktır. Bugün çocuklarınız ile olan iletişim sorunlarını aşmak için en etkin yolların başında gelen oyun terapisi için, Uzmanımız Mevla Karakaş sayesinde, Konya ve Türkiye genelinde, istediğiniz terapileri çocuklarınızın almalarını sağlamış olacaksınız.

, , , , , ,

Konya Aile Danışmanı ve Pedagog Mevla Karakaş © Tüm Hakları Saklıdır.

Yazılım & Seo : Kadir ÇİNİ