su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
Evilik Öncesi Terapisi 
17 Eyl

Evilik Öncesi Terapisi 

Ruh sağlığı hastalıklarını inceleyen, onları teşhis ve tedavi eden psikiyatride tıbbi bir bakış kullanılır. Hastalıkların belirtileri ortaya konur ve belirtilerin ortadan kaldırılmasına yönelik girişimlerde bulunulur. Bunun için psikiyatrik hastalıkların gruplandırılması önemlidir. Tanının yapılması ve doğru tedavinin uygulanması için eğitimini tamamlamış uzman psikiyatrlar görev yaparlar. Bozukluğun çeşidine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir. EKT, ilaç tedavisi ya da psikoterapi yöntemi en sık kullanılan yöntemlerdir. Psikiyatrların ayrıca ilaç yazma yetkileri de vardır.

Terapistler ise artık belirli konularda insanlara yardımcı olmaktalar. Bunlar başlıca Aile Terapisi, Çocuk Oyun Terapisi ve Çift Terapisi olmaktadır. Genel olarak aile içerisinde yaşanan sorunları aşmak için terapi almak gerekir. Üstelik boşanma öncesinde de, mahkemeler çiftleri terapistlere yönlendirerek, davayı buna göre sonuçlandırmaktadır.

Çift Terapisi / Çift Danışmanlığı

Boşanmaların arttığı günümüzde, yapılan araştırmaların çoğu, çiftlerin en ufak tartışmalarında işi boşanmaya kadar getirmeleridir. Çeşitli aile bireyleri bu durumu kabullenirken, bir kısmı ise mücadele etmektedir. İşte çift danışmanlığı ile daha etkin bir şekilde sorunların çözümünü elde edebiliyorsunuz. Evlenmeden önce de alacağınız terapiler neticesinde, eşinizin size uygun olup olmadığını öğrenmeniz mümkündür. Bunlar terapi neticesinde ortaya çıkıyor olmasından dolayı, çiftlerden birinin bu terapilerde davranış bozukluğu göstermesi, ruhsal travmaları ortaya çıkması, düşünce ve davranış sistemlerinde aksaklıkların olması durumunda, terapist gerekli müdahaleyi yapmaktadır. Ancak ileri seviyede olması durumunda, doktorlara yönlendirmektedir. Tabi bu durum çiftlere detaylıca anlatılmakta ve buna göre evlilik bağı kurmak isteyen çiftlerin sorunları, evlilik öncesinde ortaya çıkmaktadır.

Konya Çift Danışmanlık Merkezi

Duygu ve düşünceleri de inceleyen terapistler, çiftlerin ihtiyaç duydukları ve ihtiyaçlarının ne kadarını karşılayabildiklerini belirlemektedir. Böylelikle evlenme hazırlığında olan çiftler, evlilik öncesinde birbirlerinin nelere ihtiyaç duyduklarını da öğrenerek, evliliklerini bu temel üzerine kurmaktadırlar. Hastalığın veya bozukluğun belirlenmesi durumunda ise çiftler kendi kararlarını gene alacakları terapiler sonrasında vermektedirler. Evlilik içerisinde yaşanılan problemlerinin ise bu sayede ortadan kalkacağını söyleyebiliriz. Ama şunu da belirtelim ki, bunların tamamı tedavilere yani terapilere cevap vermeniz ile mümkün olacaktır. Ayrıca terapi almak ileride sorunlu bir evlilik yaşamayacağınız anlamına gelmez. Bu gibi sorunlarda da gene bilirkişi olan Mevla Karakaş sayesinde, sorunlarınızın üstesinden geleceksiniz.

Konya Aile Terapisti

Çiftler arasında ki uyumu arttırmak için de kullanılan terapiler, sadece yetişkinler için değil, çocuklar, yakın akrabalar ve hatta ergen gençler için de gereklidir. İyi bir aile kurmak ve bu aileyi en güzel şekilde ayakta tutmak, öncelikle çiftlerin sorumluluğundadır. Sorunlar ile sürekli karşılaşacağınız gibi, bu sorunları aşmak için gerekli terapileri de alarak, sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Kişinin problemi neticesinde gerekli testler de uygulayabilen Mevla Karakaş, sorunlarınızı aşmanızı en doğru şekilde belirlemektedir.

, , , , ,

Konya Aile Danışmanı ve Pedagog Mevla Karakaş © Tüm Hakları Saklıdır.

Yazılım & Seo : Kadir ÇİNİ