su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
Cinsel Terapi Nedir?
3 Eyl

Cinsel Terapi Nedir?

  • By: MEVLA KARAKAŞ
  • Cinsel Terapi
  • Cinsel Terapi Nedir? için yorumlar kapalı

Cinsellikle ilgili yetersiz bilginin arttırılması, yanlış bilgilerin ve inançların düzeltilmesi, cinsel mitler hakkında bilgilendirme ve ileride oluşabilecek sorunlar hakkında danışanlara veya çiftlere yardımcı olmaya Cinsel Danışmanlık ve Rehberlik – CDR denir.

*Cinsel Danışmanlığın temel görevi; cinselliğin psikosomatik unsurlarıyla ilgili bilginin aktarılması, çekincelerin ve yanlış düşüncelerin bertaraf edilmesi ve de cinselliğin ve onunla bağlantılı olan problemlerin ilişki içi unsurlarının belirtilmesidir.

Cinsel Terapi Nedir?

Cinsel işlev bozukluklarından dolayı bozulan ruhsal dengeyi sağlamak, yine cinsel eğitim vermek, fikir ve duygu alışverişi kurmak, çiftlerin veya bireylerin kendilerini tanımalarını sağlamak, cinsel çatışmaları çözümlemek, bu çatışmalardan dünyaya gelen kaygı ve gerginlikleri azaltmak, çiftler arasındaki ilişkileri iyileştirip olgunlaştırmak için kullanılan tüm teknik ve yöntemlere cinsel terapi diyebiliriz.

Aile Danışmanlığı Nedir?
Sağlıklı bir bildirişim ortamının yaratılması için tüm aile bireylerine yapılan psikolojik yardım hizmetidir. Aile bireylerinin iç dünyalarına hitabeden, aralarındaki mesajşim çatışmalarını giderebilmek amacıyla meydana getirilen, duygusal yönü ağır basan bir yardım şeklidir.
Sağlıklı insan ilişkilerinde 3 temel ilke vardır: 1. Koşulsuz Kabul (koşulsuz sevgi ve saygı)

  1. Dürüstlük, içtenlik (belginlik, saydamlık) 3. Empatik anlayış (kendini onun yerine koyma)

Danışmanlık nedir?

Danışanların duygularını yansıtabilecekleri uygun ortamın sağlandığı, kendileriyle ilgili içgörü sağlamalarına rehberlik edildiği bununla birlikte danışanın öğrenme, değişme ve gelişme seçimina saygı gösterilen bir süreçtir.

Psikoterapi nedir?

Ruhsal, duygusal ve davranışsal problemlerın çözümüne, ruhsal dengenin korunması ve geliştirilmesine yönelik, mevzuşmaya dayalı ruhsal destek sürecini psikoterapi olarak tanımlayabiliriz.

PSİKOTERAPİ SÜRECİNDE;

Uzman; danışanın kendi yaşamına dair kararlar alabilmesini sağlar.
Psikoterapi süreci güvene dayalı, gizlilik prensibini temele alan bir süreçtir.
Psikoterapi süreci danışanın yaşadığı problemin altında yatan; geçmiş ve güncel kaynakları bularak çözümlemesini sağlar.
Psikoterapi hizmetinden hepimiz faydalanabilir.
Duygusal sağlığı arttırmak, daha keyifli ve daha anlamlı bir yaşam sürmek, kendini daha iyi tanımak için de psikoterapi hizmeti alınır.
Psikoterapi süreci ferdin anlaşıldığı, duyulduğu ve problemlerine çözüm ürettiği bir süreçtir.

Yaşanılan sorunlar büyümeyi, olgunlaşmayı ve gelişmeyi tetikleyen ya da destekleyen fırsatlar haline dönüşebilir.
….. Ve beraber yaşanılan problemler beraber çözülür.

Her insanın yaşamında karşılaştığı bazı zorlanmalı dönemler vardır. İşte tam da o zamanlarda yanınızda olduğumuzu hatırlayın.

Konya Aile Danışmanı ve Pedagog Mevla Karakaş © Tüm Hakları Saklıdır.

Yazılım & Seo : Kadir ÇİNİ